Idén iskolánk újra bekapcsolódott az Adj, király, katonát! elnevezű vetélkedőbe.
Elsőként az iskolai szakaszt szerveztük meg, melyen iskolánk csapatain kívül a Benedek Elek Pedagógiai Líceum diákjai is részt vettek. Győzteseink 2013. március 23-án az elődöntőn mérettettek meg környékünk nyertes diákjaival. A játékos délelőttről sok élménnyel, új barátokkal térhettünk haza.

 

Ezt követte az országos vetélkedő, 2013. április 20-án, ahol iskolánkat három tanuló képviselte, Máthé Eszter (5.B), Todor Izabella (6.A) és Kuti Krisztina (8.A). Az egész napos rendezvényre Kolozsváron került sor. A város központi részének megtekintésével indult a vetélkedő, ezt követték a versenyszámok. Érdekesnél érdekesebb feladványok, játékok tették emlékezetessé ezt a napot. És nem utolsó sorban az, hogy a győztes csapatok egyik tagja Máthé Eszter, iskolánk tanulója volt. Mindenki fáradtan, de vidám arccal ült fel a buszra.